Skontaktuj się z nami
+48 573 503 972

CRM dla biur podróży - problemy i rozwiązania

zdjęcie-artykuł

ITrix team

W tym artykule skupimy się na 5 głównych problemach, z jakimi borykają się biura podróży, oraz na zagrożeniach, które mogą ograniczać rozwój tych firm. Przedstawimy także proste sposoby rozwiązania tych trudności i osiągnięcia znacznych oszczędności dzięki odpowiednim rozwiązaniom.

TOP 5 problemów biur podróży

Jakie problemy rozwiązał CRM w biurze podróży?

Rozwiązania tych problemów znajdziesz poniżej

Czasochłonny proces tworzenie ofert

Zagrożenia:

Czasochłonny proces tworzenia ofert może stanowić poważne zagrożenie dla biur podróży z kilku powodów:

1. Strata klientówKlienci poszukujący szybkich i efektywnych usług często zwracają się do konkurencyjnych biur podróży, jeśli proces tworzenia ofert jest zbyt długi. Brak natychmiastowej odpowiedzi na ich potrzeby może skutkować utratą cennych klientów.

2. Przeładowane zasoby i kosztyCzasochłonny proces tworzenia ofert może obciążać zasoby biura podróży. Jeśli pracownicy spędzają zbyt wiele czasu na ręcznym tworzeniu ofert, może to prowadzić do nieefektywnego wykorzystania zasobów ludzkich i finansowych. Wydłużające się czasy realizacji ofert mogą również zwiększać koszty operacyjne.

3. Utrata konkurencyjnościW dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym biura podróży muszą konkurować o uwagę klientów. Jeśli proces tworzenia ofert jest czasochłonny, trudno będzie reagować na bieżące trendy i elastycznie dostosowywać oferty do zmieniających się preferencji klientów.


'Strata' czasu na ręczne wysyłanie wiadomości i przypomnień o ofercie

Zagrożenia:

Biura podróży, które nie rozwiązują problemu "straty" czasu na ręczne wysyłanie wiadomości i przypomnień o ofercie, mogą napotkać różne zagrożenia:

1. Przeoczenie ważnych terminów. Jeśli wysyłanie wiadomości i przypomnień o ofercie odbywa się ręcznie, istnieje ryzyko przeoczenia ważnych terminów, takich jak data wyjazdu czy termin ważności promocji.

2. Brak spójności i personalizacji. Klienci oczekują spersonalizowanych ofert i przypomnień, które uwzględniają ich preferencje i potrzeby. Jeśli biuro podróży nie jest w stanie tego zapewnić, może to prowadzić do mniejszego zaangażowania klientów i utraty szansy na powtórne rezerwacje.

3. Przeciążenie personelu. Czas, który mogliby poświęcić na bardziej wartościowe działania, zostaje pochłonięty przez monotonne czynności, co może prowadzić do znużenia pracowników i spadku motywacji.


Wspólnie znajdziemy rozwiązania na te problemy!

Uciekające zapytania klientów, wynikające z wielu źródeł kontaktów

Zagrożenia:

Jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego rozwiązania na ten problem powstaną takie zagrożenia:

1. Utrata klientów. Jeśli biuro podróży nie jest w stanie skutecznie zarządzać i śledzić zapytań klientów, istnieje ryzyko utraty potencjalnych klientów. Jeśli nie odpowiada się na ich zapytania w odpowiednim czasie lub je gubi, mogą zrezygnować z usług biura podróży i skorzystać z konkurencyjnej oferty.

2. Brak spójności w obsłudze klienta. Gdy zapytania klientów napływają z różnych źródeł, takich jak e-maile, telefony czy media społecznościowe, istnieje ryzyko braku spójności w obsłudze klienta. Może to prowadzić do zamieszania i frustracji klientów, którzy oczekują spójnej i profesjonalnej komunikacji.

3. Złe wykorzystanie szansy sprzedażowej. Każde zapytanie klienta stanowi potencjalną szansę na sprzedaż. Jeśli biuro podróży nie ma systemu, który pomaga śledzić i odpowiednio reagować na te zapytania, może stracić możliwość przekształcenia ich w udane transakcje.


Długi proces zakupu, dużo szczegółów i pytań do uzupełnienia

Zagrożenia:

Biura podróży, które nie rozwiązują tego problemu mogą napotkać różne zagrożenia:

1. Zmniejszona konwersja. Skomplikowany proces zakupu może prowadzić do niższej konwersji, czyli mniejszej liczby klientów, którzy faktycznie finalizują transakcję. Jeśli zbyt wiele pytań i szczegółów wymaga uzupełnienia, niektórzy klienci mogą się zniechęcić po drodze i zrezygnować z rezerwacji.

2. Utrata klientów. Jeśli proces zakupu jest długi i skomplikowany, klienci mogą zniechęcić się do dokonywania rezerwacji w biurze podróży. Długie formularze, liczne pytania i potrzeba dostarczania wielu szczegółów mogą skutkować utratą potencjalnych klientów, którzy mogą zdecydować się na łatwiejsze i bardziej przyjazne opcje rezerwacji.

3. Konkurencyjna presja. W branży turystycznej istnieje duża konkurencja, dlatego łatwo dostępne i bardziej intuicyjne opcje rezerwacji mogą skutkować utratą klientów na rzecz konkurencji.


Brak możliwości obsługi firmy z telefonu

Zagrożenia:

Jeżeli nie rozwiązujemy tego problemu, to istnieją takie zagrożenia:

1. Ograniczona dostępność. W przypadku nagłych pytań, potrzeby pilnej pomocy lub zmiany w rezerwacji, klienci mogą oczekiwać natychmiastowej odpowiedzi. Jeśli nie mają możliwości skontaktowania się z biurem podróży za pomocą telefonu, mogą czuć się zaniepokojeni i skierować się do konkurencji.

2. Utrata szansy na budowanie relacji. Bez możliwości komunikacji telefonicznej, biuro podróży traci szansę na nawiązanie bezpośredniego kontaktu, zapewnienie natychmiastowej pomocy i rozwiązania ewentualnych problemów.

3. Utrata klientów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, aby przeglądać oferty biur podróży i dokonywać rezerwacji w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli biuro podróży nie oferuje możliwości obsługi z telefonu, klientom może być trudniej skorzystać z usług firmy, co prowadzi do utraty potencjalnych klientów.


Znasz te problemy?

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania!

Rozwiązanie CRM dla biura podróży

Jakie korzyści przyniósł Bitrix24 CRM w biurze podróży

Detale wyjazdu za pomocą Formularza

 Rozwiązanie wdrożone w Bitrix24 dla biura podróży obejmuje rozbudowany formularz, który pozwala na zdobycie szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu

Formularz został zaprojektowany w taki sposób, aby gromadzić szeroki zakres informacji od klientów. 

Pytania obejmują daty podróży, preferencje dotyczące kierunków, preferowany budżet, rodzaj zakwaterowania i wiele innych szczegółów, które są istotne dla skompletowania dokładnej oferty.

Formularz jest elastyczny i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb biura podróży. Można go modyfikować, aby zawierał pytania specyficzne dla danego rodzaju podróży lub celów klienta.

Szablony maili i automatyzacja

W Bitrix24 można tworzyć gotowe szablony maili, które są użyteczne w wielu sytuacjach. Szablony mogą zawierać standardowe treści, takie jak powitanie, informacje o biurze podróży, szczegóły oferty i dane kontaktowe. System także posiada wiele możliwości automatyzacji.

Na przykład, gdy klient wypełnia formularz na stronie internetowej biura podróży, system może automatycznie wysłać mu maila z potwierdzeniem otrzymania zapytania. To eliminuje konieczność ręcznego wysyłania wiadomości i przyspiesza proces komunikacji.

System także umożliwia wstawianie zmiennych, takich jak imię klienta czy szczegóły rezerwacji, co czyni komunikację bardziej personalizowaną. To buduje lepsze relacje z klientami i zwiększa ich zaangażowanie.

Firma w Twoim telefonie

Aplikacja mobilna Bitrix24 pozwala na łatwy dostęp do wszystkich istotnych danych związanych z prowadzeniem biura podróży. 

Możesz przeglądać informacje o klientach, ofertach, rezerwacjach, harmonogramach i innych ważnych danych w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z telefonu.

Dzięki aplikacji mobilnej Bitrix24 możesz utrzymywać komunikację z zespołem w biurze podróży, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Możesz wysyłać wiadomości, udostępniać dokumenty, planować spotkania i koordynować działania zespołu, zapewniając płynną komunikację i współpracę.

Automatyczna oferta w 20 sekund

Zmienne, które wcześniej były podstawiane ręcznie w dokumencie Word, zostały przeniesione do systemu Bitrix24. 

Dzięki automatycznemu podstawianiu zmiennych, proces tworzenia oferty jest znacznie szybszy. Nie trzeba już ręcznie szukać i podstawiać odpowiednich danych. Wystarczy wybrać właściwe zmienne, a system automatycznie wypełni ofertę z odpowiednimi informacjami.

Wykorzystanie zmiennych pozwala na łatwą personalizację ofert dla różnych klientów. Można dostosować ofertę do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Dowiedz się jakie rozwiązania CRM można wdrożyć w Twojej firmie!

Kto nam zaufał

crm-dla-turystyki

Jakie korzyści przyniósł Bitrix24 CRM w biurze podróży scandal.pl

CRM w branży biur podróży - przeczytaj Case Study!

Przygotowaliśmy Case Study na podstawie wdrożenia Bitrixa u jednego z naszych klientów - Scandal, czyli wyjątkowego biura podróży, oferującego podróże na Zanzibar.

Rozwiązania, które wdrożyliśmy pozwoliły zaoszczędzić:

  • 7 875 zł miesięcznie
  • 7 dodatkowych klientów - wzrost konwersji o 5%

Czytaj więcej ...

Subskrybuj nasz kanał YouTube i korzystaj z darmowej wiedzy i rozwiązań Bitrix'a

CRM Bitrix24

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa CRM Bitrix24, jakie ma możliwości i funkcje, a także jak przygotować się do wdrożenia CRM

Konsultacje Bitrix24

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest Bitrix24, jakie ma funkcje i możliwości, przedziały cenowe oraz czy przyda się w Twojej firmie 

Wdrożenia Bitrix24

Jeżeli szukasz doświadczonego Partnera Bitrix24, który wdroży Bitrix24 i zapewni bezpieczeństwo Twoich danych 

Szkolenia Bitrix24

Jeżeli chcesz zapewnić zespołowi wystarczającą wiedzę i zdobycie kompetencji, żeby skutecznie używać Bitrix24

Też chciałbyś wdrożyć system kompleksowo i opłacalnie?
Umów się na bezpłatną konsultację!