Skontaktuj się z nami
+48 573 503 972

Jak uruchomić 2FA w Bitrix24?

zdjęcie-artykuł

Jakub Michał Fedoszczak

Chcesz, aby Twój Bitrix24 był jeszcze bezpieczniejszy? Pokażemy Ci, jak to zrobić tak, by odebrać cyberprzestępcom dostęp do Twojego systemu raz na zawsze!

Zobacz odcinek na YouTube:

Czym jest 2FA?

2FA, to inaczej 2 Factory Authentication, czyli podwójne uwierzytelnianie użytkownika. Mówimy wtedy aplikacji coś w tym stylu:


"Słuchaj, ja wiem, że jak podam poprawne hasło i login, to powinnaś mnie wpuścić. Natomiast od teraz za każdym razem, gdy będę się logować, dodatkowo poproś mnie, abym udowodnił, że ja to ja. Bo co jeżeli ktoś zobaczy, gdy się loguje? Nie ufaj mi od razu!".

Więc jest to tryb, w którym możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszego konta (kosztem tego, że będzie to dodatkowy krok przy każdym logowaniu)


Chcę, żeby dane mojej firmy były bezpieczne!

Pomożemy to zrobić!

Zacznij od wersji web’owej/desktop’owej

Aby aktywować 2FA w swoim Bitrix’ie, należy:

  1. Kliknąć w swój profil.
  2. Następnie w prawym górnym rogu wystarczy kliknąć w zakładkę “Zabezpieczenia”.

Tam pojawi się napis “Dwustopniowe uwierzytelnianie”, a także obok “Nie skonfigurowano”.My chcemy to włączyć, więc klikamy w przycisk “Połącz”.

Teraz pojawia nam się pełna instrukcja tego, co należy zrobić, aby włączyć 2FA w swoim Bitrix’ie!


Aplikacja Bitrix OTP

  1. Pierwszym krokiem jest pobranie z Google Play/App Store’a aplikacji “Bitrix24 OTP”.
  2. Po pobraniu, aplikacja poprosi nas o zeskanowanie kodu. My w tym momencie przewijamy sobie na stronie do punktu nr 3 i skanujemy kod po lewej stronie.
Wtedy musimy przepisać napis po prawej stronie.

Po zeskanowaniu/wprowadzeniu kodu w aplikacji, wyświetli nam się kod potwierdzający, który musimy wprowadzić w kroku nr 4.

No i gotowe! Od teraz twój Bitrix24 zawiera nową warstwę ochronną.

LOGOWANIE W NOWY SPOSÓB

Od teraz za każdym razem jak się zalogujesz do B24, strona poprosi Ciebie o przepisanie specjalnego kodu, który znajdziesz zawsze w aplikacji “Bitrix24 OTP”.


WAŻNE! Nie możesz odinstalować tej aplikacji, bo możesz stracić dostęp do swojego konta.Subskrybuj nasz kanał YouTube i korzystaj z darmowej wiedzy i rozwiązań Bitrix'a

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo Twojej firmy?