Skontaktuj się z nami
+48 573 581 388

Jak wygląda początek współpracy z ITrix?

Łukasz Bąkowski

Zastanawiasz się jak przebiega współpraca z ITrix? 

W tym artykule znajdziesz etapy i kroki, które przechodzą klienci na początku współpracy z ITrix, jakie pytania zadajemy w trakcie konsultacji i jak przebiega proces wdrożenia

Pierwszy kontakt

Krok

Zaraz po wpłynięciu zgłoszenia nasz firmowy opiekun wykonuje telefon do klienta i dokładnie bada jego potrzeby w celu jak najlepszego przygotowania się do współpracy. 

Podczas takiego badania potrzeb wypytujemy się z reguły o:

  • stan obecny firmy
  • narzędzia z których obecnie się korzysta 
  • plany dotyczące przyszłości firmy, czyli oczekiwania klienta dzięki usprawnieniom Bitrixa

Krok

Następnie jest bezpłatna konsultacja, która jest punktem kulminacyjnym, gdyż to na niej 

  • pokazujemy w praktyce działanie systemu na podstawie wcześniej przeprowadzonego badania, 
  • odpowiadamy na pytania, 
  • rozwiewamy wątpliwości klienta, 
  • a także dobieramy pasującą do potrzeb licencję i/lub pakiet wdrożeniowy, często też umawiamy terminy przyszłych działań

Krok

Jeśli klient potrzebuje także wdrożenia to przechodzi do procesu wdrożeniowego, opisanego poniżej

Chcesz dowiedzieć się jakiej licencji i wdrożenia Bitrix24 potrzebujesz?

Ustalmy to razem na spotkaniu!

Wdrożenia

Chcielibyśmy na początku wyjaśnić na jakich zasadach działamy podczas wdrożenia: 

Po pierwsze, nie jest to umowa długoterminowa, a działania w miesięcznych sprintach. Jeżeli uznaliście, że nasze wdrożenie spełniło wszystkie wasze potrzeby, to możecie po każdym z takich miesięcznych sprintów zakończyć współpracę i nie dokupywać kolejnego pakietu, co daje dużą wygodę i elastyczność.

Lub możecie przejść do dalszych działań wdrożeniowych.

Zazwyczaj proces wdrożenia w ITrix składa się z pięciu etapów:

Wybór wersji Bitrix24


Bez tego nie jesteśmy w stanie zacząć działać. Wybór wersji jest ważny ze względu na to, że musimy wiedzieć jakie możliwości pod względem wdrożenia mamy, gdyż każda z wersji/pakietów zawiera inne mniej lub bardziej zaawansowane funkcje. 

Wybór wersji jest też ważny abyśmy określili czasochłonność całego procesu wdrożenia i jego koszty, ponieważ do każdej z licencji dodajemy darmowe godziny wdrożeniowe, lecz ich ilość jest zależna od rodzaju pakietu.

Przeczytaj o tym na naszym blogu: Licencja Bitrix24 od ITrix


Aktywacja licencji i podstawowa konfiguracja na start


Ten etap następuje zaraz po zaksięgowaniu płatności - klient otrzymuje od nas instrukcję dodania partnera Bitrix24 do swojego systemu, i ewentualnie jeśli nie ma swojego konta to także link do założenia go i po dodaniu nas do systemu aktywujemy pakiet dla klienta - dzięki któremu otrzymują oni darmowy pakiet godzin, w ramach którego możemy rozpocząć podstawową konfigurację i wdrożenie checklisty bezpieczeństwa.

Chociaż często proces Aktywacji nie musi prowadzić do podstawowej konfiguracji, a do wdrożenia konkretnych rozwiązań lub można pozostawić godziny na późniejsze etapy.

Na tym etapie klient otrzymuje swojego dedykowanego opiekuna wdrożenia, z którym ustala już swoje przyszłe spotkania i otrzymuje do niego kontakt w razie problemów.


Start wdrożenia i warsztat ustalenie priorytetów


Pierwsze spotkanie/spotkania z opiekunem wdrożenia, które zwykle polegają na mapowaniu procesów firmowych, ustalaniu priorytetów wdrożenia (rozwiązań, które klient chciałby mieć wdrożone w pierwszej kolejności - najszybciej i najważniejsze rzeczy). 

Na tych spotkaniach/spotkaniu też często ustala się strukturę firmy, dodaje uprawnienia, zaczyna jakąś wstępną konfigurację.


Wdrożenie priorytetu oraz testowanie


Wdrażanie priorytetu to już czysto nasze działanie w systemie klienta i dodawanie rozwiązań, które ustaliliśmy w etapie 3, ale także etap, w którym odwołujemy się do uwag klientów, poprawiamy rozwiązania, które nie działały do tej pory, rozwiewamy wątpliwości. Często też prosimy o możliwość uczestnictwa w spotkaniach na tym etapie także któregoś z handlowców aby również oni mogli poznać działanie systemu, bo nie sztuką jest wdrożyć sam system, kiedy i tak nikt nie będzie z niego korzystał. 

Warto też dodać tutaj, że klienci będą cały czas widzieli co zmieniamy w formie:

  • spotkań z nami, na których działanie wprowadzonych rozwiązań pokażemy w czasie rzeczywistym
  • na nagraniach, które dla nich wykonamy, jeśli wdrożenie było przeprowadzone poza spotkaniami 

Klienci widzą zmiany i je testują w czasie rzeczywistym, tak więc już w trakcie wdrożenia często mogą zaczynać korzystać z systemu.


Wybór następnego priorytetu lub wsparcie powdrożeniowe


Dwie drogi, którymi może pójść klient, który już ma wdrożony system. 

Pierwsza to zakup kolejnego pakietu, podczas którego skupiamy się na jakimś kolejnym priorytecie lub rozwiązaniach, które klient zaproponuje. 

Druga to wsparcie powdrożeniowe, które klienci kupują w mniejszych pakietach (2H-4H), aby mieć zawsze pewność, że mogą liczyć na pomoc partnera w dowolnym momencie.

Jest też trzecia droga, bardzo optymistyczna, w której klient po prostu kończy współpracę wdrożeniową i od teraz mamy jedynie relację partnerską polegającą na odnawianiu licencji z nim. Za każdym kupnem licencji otrzymuje po raz kolejny ten sam pakiet wdrożenia darmowy, i to w jego zakresie działa, jeśli czegoś potrzebuje lub pojawi się jakiś problem z Bitrixem.


Subskrybuj nasz kanał YouTube i korzystaj z darmowej wiedzy i rozwiązań Bitrix'a

Chcesz sprawdzić czy Bitrix24 ma to, czego potrzebuje Twoja firma?